Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie klubíku

slunicko.jpgKlub pro rodiče s dětmi Sluníčko

V roce 2018 jsme slavili 10 let své existence. Zaměřujeme se na aktivity rodičů s dětmi především do 4 let. Pořádáme však s místními spolky i ostatní kulturní akce pro rodiny a děti všech věkových kategorií. Naším cílem je společně trávit čas s našimi dětmi  a rozvíjet tak pohybové aktivity a tvořivé myšlení.

 

Něco málo z historie…

Myšlenku setkávání maminek s dětmi zavedla paní Helena Krejčí. Ta  v roce 2008 založila Baby club. Od roku 2010 klub nese nynější název a to Klub pro rodiče s malým dětmi Sluníčko. Hlavní činností je setkávání maminek s dětmi v prostorách fary nejprve jednou týdně a od roku 2014 dvakrát týdně vždy v dopoledních hodinách. Maminky s dětmi do věku asi 4 let se zde setkávají k pohybovým písničkám pro malé děti, hravému cvičení, kreslení a tvoření v dětském kolektivu. Od roku 2012 se začínají naše aktivity fotit a ukládat je  na rajce.net. Také jsou zřízeny webové stránky http://www.klubprodetislunicko.estranky.cz a facebook Klub pro rodiče s malými dětmi Sluníčko. Z příspěvků obce Šaratice či jednotlivců, z dotací a z výtěžků z různých akcí  a ze vstupného byla postupně vybavována herna v přízemí fary. V roce 2014 proběhla zásadní rekonstrukce prostor klubíku, která odpovídá aktuálnímu stavu a to nová sportovní gumová podlaha a dřevěné obložení se sedačkami a stoly. Klubík disponuje dětskými mini skluzavkami, prolézacími tunely, houpačkami, skákacími zvířaty, dřevěnými skládačkami, šátky, overbally, bublifuky, podsedáky, výtvarnými potřebami  a dalšími hrami a hračkami, které dětem zpříjemňují a zaplňují čas. Od roku 2018 máme nový koberec. Při každém setkání se vždy naučíme novou písničku či básničku do našich deníčků, zatancujeme si a zacvičíme, něco nakreslíme a vyrobíme. V průběhu roku máme různé akce  a program je zaměřený i na kalendářní svátky, jako k sv. Martinovi, adventní době, k sv.  Mikulášovi, k Vánocům s nadílkou pro děti, tříkrálový klubík, valentýnský klubík, maškarní klubík, klubík ke Dni matek. Závěrečné červnové dopoledne pak věnujeme soutěžemi na farské zahradě, kde děti odměňujeme a opékáme špekáčky. Nyní jsme spolu s myslivci ze Šaratic zorganizovali Šaratickou drakiádu  a Slavnostní sázení Stromu republiky. Andrea Slouková také nyní úspěšně při klubíku vede pondělní sportovní a míčové hry v místní hale. Nově také maminka Hana Rozkopalová bude  od 1.11. vždy každý poslední čtvrtek v měsíci organizovat odpolední setkávání maminek na faře. Klub nyní průměrně navštěvuje 6 maminek s dětmi ze Šaratic a Hostěrádek. Zaregistrovaných je kolem 20 maminek.

Snažíme se, aby prostředí pro všechny maminky bylo přátelské a děti se v klubíku cítily dobře a odnášely si pěkné zážitky, nové zkušenosti i malý výtvor.

Vedení Klubu Sluníčko, školní roky:

  • 2008-2010 pí Helena Krejčí
  • 2010-2013 pí Markéta Koutná
  • 2013-2014 pí Lenka Robešová
  • 2014-2015 pí Petra Pětová, pí Eliška Makovská, pí Monika Fialová
  • 2015-2016 pí Markéta Koutná, pí Andrea Kašubová (nyní Slouková), pí Zuzana Urbášková
  • 2016-2019 pí Lenka Robešová (do r. 2017) společně s pí Andreou Sloukovou

 

Děkujeme všem dalším, co nám pomáhali a pomáhají se setkávat a trávit tyto nezapomenutelné chvíle s našimi dětmi.

Navštivte nás vždy každou středu 9.30-11:00 pro děti  od 2,5 roku nebo ve čtvrtek 9:30-11:00 pro děti do 2,5 let. Těšíme se na vás!

 

Fotogalerie z naší činnosti

15.jpg16.jpg1.jpg